Vishay Dale IRF03BH8R2K
Part No.:
IRF03BH8R2K
Datasheet:
IRF03BH8R2K.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 530MA 520MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IRF03BH8R2K on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IRF03BH8R2K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IRF03BH8R2K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRF03BH8R2K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IRF IRF IRF IRF IRF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 530 mA 530 mA 530 mA 530 mA 530 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max 520mOhm Max
Q@Freq 80 @ 7.9MHz 80 @ 7.9MHz 80 @ 7.9MHz 80 @ 7.9MHz 80 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz 53MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz