Vishay Dale IRF01BH3R9K
Part No.:
IRF01BH3R9K
Datasheet:
IRF01BH3R9K.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 555MA 320MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IRF01BH3R9K on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IRF01BH3R9K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IRF01BH3R9K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IRF01BH3R9K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IRF IRF IRF IRF IRF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 555 mA 555 mA 555 mA 555 mA 555 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 320mOhm Max 320mOhm Max 320mOhm Max 320mOhm Max 320mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz