IR04ST150K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IR04ST150K.
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA | 240 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 1.4Ohm Max | 1.4Ohm Max | 1.4Ohm Max | 1.4Ohm Max | 1.4Ohm Max |
| Q@Freq | 65 @ 2.5MHz | 65 @ 2.5MHz | 65 @ 2.5MHz | 65 @ 2.5MHz | 65 @ 2.5MHz |
| Frequency-SelfResonant | 40MHz | 40MHz | 40MHz | 40MHz | 40MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz |