IR04SH680J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IR04SH680J.
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | - | - | - | - | - |
| Series | IR | IR | IR | IR | IR |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Iron | Iron | Iron | Iron | Iron |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 156 mA | 156 mA | 156 mA | 156 mA | 156 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 3.3Ohm Max | 3.3Ohm Max | 3.3Ohm Max | 3.3Ohm Max | 3.3Ohm Max |
| Q@Freq | 55 @ 2.5MHz | 55 @ 2.5MHz | 55 @ 2.5MHz | 55 @ 2.5MHz | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency-SelfResonant | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz | 2.5 MHz |