Vishay Dale IR04BH6R8K
Part No.:
IR04BH6R8K
Datasheet:
IR04BH6R8K.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 395MA 500MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IR04BH6R8K on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IR04BH6R8K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IR04BH6R8K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IR04BH6R8K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IR04BH6R8K pin diagram, IR04BH6R8K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IR IR IR IR IR
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH 6.8 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 395 mA 395 mA 395 mA 395 mA 395 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max
Q@Freq 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz 50 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz