IR04BH132J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IR04BH132J.
| Inductance | 1.3 mH | 1.3 mH | 1.3 mH | 1.3 mH | 1.3 mH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 61 mA | 61 mA | 61 mA | 61 mA | 61 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 49Ohm Max | 49Ohm Max | 49Ohm Max | 49Ohm Max | 49Ohm Max |
| Q@Freq | 30 @ 250kHz | 30 @ 250kHz | 30 @ 250kHz | 30 @ 250kHz | 30 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.9MHz | 1.9MHz | 1.9MHz | 1.9MHz | 1.9MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |