Vishay Dale IR02RU4R3J
Part No.:
IR02RU4R3J
Datasheet:
IR02RU4R3J.pdf
Description:
FIXED IND 4.3UH TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IR02RU4R3J on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IR02RU4R3J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IR02RU4R3J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IR02RU4R3J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IR02RU4R3J pin diagram, IR02RU4R3J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
Series IR IR IR IR IR
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 4.3 µH 4.3 µH 4.3 µH 4.3 µH 4.3 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) - - - - -
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) - - - - -
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz