IMS05WDSH332K40.pdf
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH | 3.3 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 82 mA | 82 mA | 82 mA | 82 mA | 82 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 48.7Ohm Max | 48.7Ohm Max | 48.7Ohm Max | 48.7Ohm Max | 48.7Ohm Max |
| Q@Freq | 52 @ 250kHz | 52 @ 250kHz | 52 @ 250kHz | 52 @ 250kHz | 52 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 840kHz | 840kHz | 840kHz | 840kHz | 840kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz |