Vishay Dale IMS05WDBH2R7K40
Part No.:
IMS05WDBH2R7K40
Datasheet:
IMS05WDBH2R7K40.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 1.27A 200MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMS05WDBH2R7K40 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMS05WDBH2R7K40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMS05WDBH2R7K40?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1.27 A 1.27 A 1.27 A 1.27 A 1.27 A
Current-Saturation(Isat) 1.27A 1.27A 1.27A 1.27A 1.27A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max
Q@Freq 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 86MHz 86MHz 86MHz 86MHz 86MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz