Vishay Dale IMS05WDBH1R5J40
Part No.:
IMS05WDBH1R5J40
Datasheet:
IMS05WDBH1R5J40.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.42A 160MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order IMS05WDBH1R5J40 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the IMS05WDBH1R5J40 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IMS05WDBH1R5J40?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1.42 A 1.42 A 1.42 A 1.42 A 1.42 A
Current-Saturation(Isat) 1.42A 1.42A 1.42A 1.42A 1.42A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max
Q@Freq 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz 41 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 108MHz 108MHz 108MHz 108MHz 108MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz