IMS05WDBH152K40.pdf
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 118 mA | 118 mA | 118 mA | 118 mA | 118 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 48mA | 48mA | 48mA | 48mA | 48mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 23.7Ohm Max | 23.7Ohm Max | 23.7Ohm Max | 23.7Ohm Max | 23.7Ohm Max |
| Q@Freq | 51 @ 250kHz | 51 @ 250kHz | 51 @ 250kHz | 51 @ 250kHz | 51 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz | 25 kHz |