IMS05SH392K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05SH392K.
| Inductance | 3.9 mH | 3.9 mH | 3.9 mH | 3.9 mH | 3.9 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA | 35 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 73.8Ohm Max | 73.8Ohm Max | 73.8Ohm Max | 73.8Ohm Max | 73.8Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 800kHz | 800kHz | 800kHz | 800kHz | 800kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |