IMS05SH152K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05SH152K.
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH | 1.5 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 55 mA | 55 mA | 55 mA | 55 mA | 55 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 33mA | 33mA | 33mA | 33mA | 33mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 26.5Ohm Max | 26.5Ohm Max | 26.5Ohm Max | 26.5Ohm Max | 26.5Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz | 1.2MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |