IMS05ER182J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05ER182J.
| Inductance | 1.8 mH | 1.8 mH | 1.8 mH | 1.8 mH | 1.8 mH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 29.9Ohm Max | 29.9Ohm Max | 29.9Ohm Max | 29.9Ohm Max | 29.9Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |