IMS05EB822K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05EB822K.
| Inductance | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 26 mA | 26 mA | 26 mA | 26 mA | 26 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 15mA | 15mA | 15mA | 15mA | 15mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 119Ohm Max | 119Ohm Max | 119Ohm Max | 119Ohm Max | 119Ohm Max |
| Q@Freq | 40 @ 250kHz | 40 @ 250kHz | 40 @ 250kHz | 40 @ 250kHz | 40 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 540kHz | 540kHz | 540kHz | 540kHz | 540kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |