IMS05EB272K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05EB272K.
| Inductance | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 25mA | 25mA | 25mA | 25mA | 25mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 47.3Ohm Max | 47.3Ohm Max | 47.3Ohm Max | 47.3Ohm Max | 47.3Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 920kHz | 920kHz | 920kHz | 920kHz | 920kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |