IMS05EB222J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05EB222J.
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH | 2.2 mH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 27mA | 27mA | 27mA | 27mA | 27mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 33.8Ohm Max | 33.8Ohm Max | 33.8Ohm Max | 33.8Ohm Max | 33.8Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 970kHz | 970kHz | 970kHz | 970kHz | 970kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |