IMS05EB122K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05EB122K.
| Inductance | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH | 1.2 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 60 mA | 60 mA | 60 mA | 60 mA | 60 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 22.1Ohm Max | 22.1Ohm Max | 22.1Ohm Max | 22.1Ohm Max | 22.1Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.5MHz | 1.5MHz | 1.5MHz | 1.5MHz | 1.5MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |