IMS05BH472K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IMS05BH472K.
| Inductance | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH | 4.7 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 31 mA | 31 mA | 31 mA | 31 mA | 31 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 19mA | 19mA | 19mA | 19mA | 19mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 81.6Ohm Max | 81.6Ohm Max | 81.6Ohm Max | 81.6Ohm Max | 81.6Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz | 45 @ 250kHz |
| Frequency-SelfResonant | 740kHz | 740kHz | 740kHz | 740kHz | 740kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz | 250 kHz |