| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | ERC | ERC | ERC | ERC | ERC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.37 kOhms | 1.37 kOhms | 1.37 kOhms | 1.37 kOhms | 1.37 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm) | 0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm) | 0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm) | 0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm) | 0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)