CMF5010K100FKEB.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CMF | CMF | CMF | CMF | CMF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10.1 kOhms | 10.1 kOhms | 10.1 kOhms | 10.1 kOhms | 10.1 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.065 Dia x 0.150 L (1.65mm x 3.81mm) | 0.065 Dia x 0.150 L (1.65mm x 3.81mm) | 0.065 Dia x 0.150 L (1.65mm x 3.81mm) | 0.065 Dia x 0.150 L (1.65mm x 3.81mm) | 0.065 Dia x 0.150 L (1.65mm x 3.81mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)