CA0002R1000KS73.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CA | CA | CA | CA | CA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.170 Dia x 0.630 L (4.32mm x 16.00mm) | 0.170 Dia x 0.630 L (4.32mm x 16.00mm) | 0.170 Dia x 0.630 L (4.32mm x 16.00mm) | 0.170 Dia x 0.630 L (4.32mm x 16.00mm) | 0.170 Dia x 0.630 L (4.32mm x 16.00mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)