CA0001R1000JE70.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CA | CA | CA | CA | CA |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C | ±600ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.170 Dia x 0.460 L (4.32mm x 11.68mm) | 0.170 Dia x 0.460 L (4.32mm x 11.68mm) | 0.170 Dia x 0.460 L (4.32mm x 11.68mm) | 0.170 Dia x 0.460 L (4.32mm x 11.68mm) | 0.170 Dia x 0.460 L (4.32mm x 11.68mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)