Vishay Cera-Mite 564RC0GAA202EC100J
Part No.:
564RC0GAA202EC100J
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
564RC0GAA202EC100J.pdf
Description:
CAP CER 10PF 2KV NP0 RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 564RC0GAA202EC100J on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 564RC0GAA202EC100J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 564RC0GAA202EC100J?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Vishay Cera-Mite Vishay Cera-Mite Vishay Cera-Mite Vishay Cera-Mite Vishay Cera-Mite
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Cera-Mite 564R Cera-Mite 564R Cera-Mite 564R Cera-Mite 564R Cera-Mite 564R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10 pF 10 pF 10 pF 10 pF 10 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C