SMM02040C3929FB300.pdf
| Image |  |
| Package/Case | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 | MELF, 0204 |
| Series | SMM0204 | SMM0204 | SMM0204 | SMM0204 | SMM0204 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 39.2 Ohms | 39.2 Ohms | 39.2 Ohms | 39.2 Ohms | 39.2 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) |