MMA02040C3602FB300.pdf
| Resistance | 36 kOhms | 36 kOhms | 36 kOhms | 36 kOhms | 36 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W | 0.4W, 2/5W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) | 0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm) |