MKT1813322106.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1813322106.
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKT1813 | MKT1813 | MKT1813 | MKT1813 | MKT1813 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF | 0.022 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| VoltageRating-AC | 220V | 220V | 220V | 220V | 220V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) | 0.354 Dia x 0.748 L (9.00mm x 19.00mm) |