MKP385E2102AKF02W0.pdf
| Capacitance | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 700V | 700V | 700V | 700V | 700V |
| VoltageRating-DC | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 2.626 Ohms | 2.626 Ohms | 2.626 Ohms | 2.626 Ohms | 2.626 Ohms |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.689 L x 0.276 W (17.50mm x 7.00mm) | 0.689 L x 0.276 W (17.50mm x 7.00mm) | 0.689 L x 0.276 W (17.50mm x 7.00mm) | 0.689 L x 0.276 W (17.50mm x 7.00mm) | 0.689 L x 0.276 W (17.50mm x 7.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.535 (13.60mm) | 0.535 (13.60mm) | 0.535 (13.60mm) | 0.535 (13.60mm) | 0.535 (13.60mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |