MKP385320040JB02W0.pdf
| Capacitance | 0.02 µF | 0.02 µF | 0.02 µF | 0.02 µF | 0.02 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| VoltageRating-DC | 400V | 400V | 400V | 400V | 400V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) | 0.283 L x 0.236 W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |