Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385243125JC02R0
Part No.:
MKP385243125JC02R0
Datasheet:
MKP385243125JC02R0.pdf
Description:
CAP FILM 4300PF 5% 1.25KVDC RAD
Product details
1. How to order MKP385243125JC02R0 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MKP385243125JC02R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385243125JC02R0?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MKP385 MKP385 MKP385 MKP385 MKP385
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 4300 pF 4300 pF 4300 pF 4300 pF 4300 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 450V 450V 450V 450V 450V
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.492 L x 0.157 W (12.50mm x 4.00mm) 0.492 L x 0.157 W (12.50mm x 4.00mm) 0.492 L x 0.157 W (12.50mm x 4.00mm) 0.492 L x 0.157 W (12.50mm x 4.00mm) 0.492 L x 0.157 W (12.50mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)