Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385211125JCI2B0
Part No.:
MKP385211125JCI2B0
Datasheet:
MKP385211125JCI2B0.pdf
Description:
CAP FILM 1100PF 5% 1.25KVDC RAD
Product details
1. How to order MKP385211125JCI2B0 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MKP385211125JCI2B0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385211125JCI2B0?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MKP385 MKP385 MKP385 MKP385 MKP385
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1100 pF 1100 pF 1100 pF 1100 pF 1100 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 450V 450V 450V 450V 450V
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm) 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm) 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm) 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm) 0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)