Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385147125JC02W0
Part No.:
MKP385147125JC02W0
Datasheet:
MKP385147125JC02W0.pdf
Description:
CAP FILM 470PF 5% 1.25KVDC RAD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MKP385147125JC02W0 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MKP385147125JC02W0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385147125JC02W0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series MKP385 MKP385 MKP385 MKP385 MKP385
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
VoltageRating-AC 450V 450V 450V 450V 450V
VoltageRating-DC 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV) 1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm) 0.394 L x 0.118 W (10.00mm x 3.00mm)
Height-Seated(Max) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm) 0.315 (8.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)