MKP1841182104.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKP1841182104.
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKP1841 | MKP1841 | MKP1841 | MKP1841 | MKP1841 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 820 pF | 820 pF | 820 pF | 820 pF | 820 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |