Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCT0603MD3322DP500
Part No.:
MCT0603MD3322DP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MCT0603MD3322DP500.pdf
Description:
RES SMD 33.2KOHM 0.5% 0.15W 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MCT0603MD3322DP500 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MCT0603MD3322DP500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCT0603MD3322DP500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 33.2 kOhms 33.2 kOhms 33.2 kOhms 33.2 kOhms 33.2 kOhms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.15W 0.15W 0.15W 0.15W 0.15W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm) 0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)