KP1836147135W.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KP1836147135W.
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | KP1836 | KP1836 | KP1836 | KP1836 | KP1836 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |