K330J10C0GH53H5.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Mono-Kap™ K | Mono-Kap™ K | Mono-Kap™ K | Mono-Kap™ K | Mono-Kap™ K |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 33 pF | 33 pF | 33 pF | 33 pF | 33 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.142 L x 0.091 W (3.60mm x 2.30mm) | 0.142 L x 0.091 W (3.60mm x 2.30mm) | 0.142 L x 0.091 W (3.60mm x 2.30mm) | 0.142 L x 0.091 W (3.60mm x 2.30mm) | 0.142 L x 0.091 W (3.60mm x 2.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.244 (6.20mm) | 0.244 (6.20mm) | 0.244 (6.20mm) | 0.244 (6.20mm) | 0.244 (6.20mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |