Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HCZ102KBCDF0KR
Part No.:
HCZ102KBCDF0KR
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
HCZ102KBCDF0KR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3KV RADIAL
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order HCZ102KBCDF0KR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HCZ102KBCDF0KR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCZ102KBCDF0KR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HCZ HCZ HCZ HCZ HCZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.433 Dia (11.00mm) 0.433 Dia (11.00mm) 0.433 Dia (11.00mm) 0.433 Dia (11.00mm) 0.433 Dia (11.00mm)
Height-Seated(Max) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm) 0.551 (14.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)