D222Z20Z5UH65L2R.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | D | D | D | D | D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | Z5U | Z5U | Z5U | Z5U | Z5U |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |