BFC237531222.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC237531222.
| Capacitance | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF | 2200 pF |
| Tolerance | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% | ±3.5% |
| VoltageRating-AC | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| VoltageRating-DC | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) | 1600V (1.6kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.728 L x 0.256 W (18.50mm x 6.50mm) | 0.728 L x 0.256 W (18.50mm x 6.50mm) | 0.728 L x 0.256 W (18.50mm x 6.50mm) | 0.728 L x 0.256 W (18.50mm x 6.50mm) | 0.728 L x 0.256 W (18.50mm x 6.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) | 0.610 (15.50mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |