AC04000002207JAC00.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | AC | AC | AC | AC | AC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms | 220 mOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 4W | 4W | 4W | 4W | 4W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) | 0.217 Dia x 0.650 L (5.50mm x 16.50mm) |
| NumberofTerminations | - | - | - | - | - |
please send RFQ , we will respond immediately.
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
F-5%25-Axial-bl.jpg)