A822M15X7RH5TAA.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | A | A | A | A | A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 8200 pF | 8200 pF | 8200 pF | 8200 pF | 8200 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.098 Dia x 0.150 L (2.50mm x 3.80mm) | 0.098 Dia x 0.150 L (2.50mm x 3.80mm) | 0.098 Dia x 0.150 L (2.50mm x 3.80mm) | 0.098 Dia x 0.150 L (2.50mm x 3.80mm) | 0.098 Dia x 0.150 L (2.50mm x 3.80mm) |