V300B28C250BN.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V300B28C250BN.
| Image |  |
| Package/Case | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module | 9-DIP Module |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MINI (250W) | MINI (250W) | MINI (250W) | MINI (250W) | MINI (250W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 180V | 180V | 180V | 180V | 180V |
| Voltage-Input(Max) | 375V | 375V | 375V | 375V | 375V |
| Voltage-Output1 | 28V | 28V | 28V | 28V | 28V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 8.93A | 8.93A | 8.93A | 8.93A | 8.93A |
| Power(Watts) | 250 W | 250 W | 250 W | 250 W | 250 W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Features | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO | OVP, UVLO |
| Efficiency | 88.5% | 88.5% | 88.5% | 88.5% | 88.5% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) | 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) | 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) | 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) | 2.28 L x 2.20 W x 0.50 H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) |