TPN5R203PL,LQ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPN5R203PL,LQ.
| Image |  |
| Series | U-MOSIX-H | U-MOSIX-H | U-MOSIX-H | U-MOSIX-H | U-MOSIX-H |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 38A (Tc) | 38A (Tc) | 38A (Tc) | 38A (Tc) | 38A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 5.2mOhm @ 19A, 10V | 5.2mOhm @ 19A, 10V | 5.2mOhm @ 19A, 10V | 5.2mOhm @ 19A, 10V | 5.2mOhm @ 19A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.1V @ 200µA | 2.1V @ 200µA | 2.1V @ 200µA | 2.1V @ 200µA | 2.1V @ 200µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 22 nC @ 10 V | 22 nC @ 10 V | 22 nC @ 10 V | 22 nC @ 10 V | 22 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1975 pF @ 15 V | 1975 pF @ 15 V | 1975 pF @ 15 V | 1975 pF @ 15 V | 1975 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 610mW (Ta), 61W (Tc) | 610mW (Ta), 61W (Tc) | 610mW (Ta), 61W (Tc) | 610mW (Ta), 61W (Tc) | 610mW (Ta), 61W (Tc) |
| OperatingTemperature | 175°C | 175°C | 175°C | 175°C | 175°C |