TCR3UG12A,LF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR3UG12A,LF.
| Image |  |
| Series | TCR3UG | TCR3UG | TCR3UG | TCR3UG | TCR3UG |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.857V @ 300mA | 0.857V @ 300mA | 0.857V @ 300mA | 0.857V @ 300mA | 0.857V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 580 nA | 580 nA | 580 nA | 580 nA | 580 nA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) |