TCR2LE19,LM(CT.pdf
| Image |  |
| Package/Case | SOT-553 | SOT-553 | SOT-553 | SOT-553 | SOT-553 |
| Series | TCR2LE | TCR2LE | TCR2LE | TCR2LE | TCR2LE |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.9V | 1.9V | 1.9V | 1.9V | 1.9V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.62V @ 150mA | 0.62V @ 150mA | 0.62V @ 150mA | 0.62V @ 150mA | 0.62V @ 150mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |