TCR2DG33,LF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR2DG33,LF.
| Image |  |
| Series | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.11V @ 100mA | 0.11V @ 100mA | 0.11V @ 100mA | 0.11V @ 100mA | 0.11V @ 100mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | - | - | - | - | - |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |