TCR2DG12,LF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR2DG12,LF.
| Image |  |
| Series | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG | TCR2DG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.8V @ 100mA | 0.8V @ 100mA | 0.8V @ 100mA | 0.8V @ 100mA | 0.8V @ 100mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA | 70 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz) | 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz) | 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz) | 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz) | 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |