Torex Semiconductor Ltd XC9236B15D0R-G
Part No.:
XC9236B15D0R-G
Package:
5-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
XC9236B15D0R-G.pdf
Description:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Product details
1. How to order XC9236B15D0R-G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the XC9236B15D0R-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9236B15D0R-G?
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2V 2V 2V 2V 2V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Frequency-Switching 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz