Torex Semiconductor Ltd XC9236A35D4R-G
Part No.:
XC9236A35D4R-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
6-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
XC9236A35D4R-G.pdf
Description:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order XC9236A35D4R-G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the XC9236A35D4R-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XC9236A35D4R-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series XC9236 XC9236 XC9236 XC9236 XC9236
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2V 2V 2V 2V 2V
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.5V 3.5V 3.5V 3.5V 3.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Frequency-Switching 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz 3MHz