UA78L12ACPKG3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UA78L12ACPKG3.
| Image |  |
| Package/Case | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA | TO-243AA |
| Voltage-Input(Max) | 27V | 27V | 27V | 27V | 27V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.7V @ 40mA | 1.7V @ 40mA | 1.7V @ 40mA | 1.7V @ 40mA | 1.7V @ 40mA |
| Current-Output | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA | 100mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 42dB (120Hz) | 42dB (120Hz) | 42dB (120Hz) | 42dB (120Hz) | 42dB (120Hz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C | 0°C ~ 125°C |